Kviečiame kūrėjus teikti savo idėjas Milašaičiams ir Rudiliams!

2023-08-12 / Naujienos

Architektūros fondo projektas  „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ pirmą kartą kviečia kūrėjus teikti savo idėjas dviejų projektų Milašaičiuose (Plungės r.) ir/arba Rudiliuose (Kupiškio r.) įgyvendinimui. 

Atvirą kvietimą rengia Architektūros fondo projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, nuo 2013 m. aktyviai veikiantis Lietuvos regionuose – mažuosiuose miesteliuose ir kaimuose (iki 500 gyventojų). Projektas 2022 m. buvo apdovanotas LR Prezidento iniciatyvos „Lietuvos galia“ statulėle. Projektas siekia atkreipti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką ir parodyti, kad jos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas, įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Vasaros atostogų metu rengiamų kūrybinių dirbtuvių metu drauge su vaikais ir jaunimu yra įrengiamos naujos arba perprogramuojamos esamos miestelių ir kaimų viešosios erdvės.

KODĖL SKELBIAME ATVIRUS KVIETIMUS

Pastaraisiai metais „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“  projekto metodas taikomas vis plačiau: į veiklas įtraukėme ne tik Lietuvos mažiausių miestelių ir kaimų bendruomenes, bet ir miestų teritorines bendruomenes ir mokyklas. Prie dirbtuvių veiklų  prisijungė ne tik savo profesijos profesionalai, bet ir būsimieji specialistai – tikslingai dirbome su aukštųjų meno mokyklų studentais. Taip pat išsikėlėme papildomą tikslą – stiprinti regionų vietos bendruomenių tarpusavio ryšius. Šiam tikslui pasiekti pakvietėme aktyviausius „Keliaujančių architektūros dirbtuvių aplankytus“ kaimelius į projekto veiklas asmeniškai pakviesti kaimynines aktyvias bendruomenes ir tarpininkauti dirbant su naujais partneriais. 

Šią vasarą plečiame projekto sugrįžimų į bendruomenes programą ir skelbiame atvirą kvietimą architektūros, dizaino ir meno srities profesionalams. Atviras kvietimas yra skirtas sukurti du mažosios architektūros objektus, kurie bus įgyvendinti Milašaičių ir Rudilių kaimo viešosiose erdvėse kartu su vietos bendruomenėmis. Viena komanda yra kviečiama pateikti po vieną idėjos pasiūlymą vienai arba abejoms vietoms. 

Šiuo atviru kvietimu profesionalams (architektams, dizaineriams, menininkams) siekiame tęsti edukacinį pokalbį su vietos vaikais ir jaunimu, plačiau kalbėti apie viešąsias erdves. Šio atviro konkurso kontekste jaunieji bendruomenės atstovai išbandys naują amplua – taps konkurso užduoties sudarytojais ir pagrindiniais idėjų vertintojais. Vaikai ir jaunimas mokysis suformuluoti užduotį, įvertinti savo ir aplinkinių poreikius bei juos iškomunikuoti. Profesionalų komandos turės galimybę išbandyti darbą su netikėtu „užsakovu“, išplėsti savo komunikacijos žodyną, gauti grįžtamąjį ryšį ir realizuoti pasiūlytą idėją kartu su bendruomene. 

Kviečiame pasiūlyti savo idėją ir prisidėti prie kokybiškos aplinkos kūrimo Lietuvos regionuose!

KODĖL ŠITIE MIESTELIAI

Šiame atvirame kvietime dalyvaujantys Milašaičiai ir Rudiliai yra vienos iš aktyviausių projekto bendruomenių, kurios savo iniciatyva sėkmingai vykdo „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ metu sukurtų projektų priežiūrą. Šios bendruomenės yra sukūrusios tvarius ir gražius ryšius su vietos vaikais ir jaunimu bei vykdo nemažai veiklų, skirtų vietos ir regiono vaikams ir jaunimui. 

Milašaičių kaime „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ apsilankė net du kartus. 2013 m. su vietos vaikais ir jaunimu buvo sukurta poilsio erdvė prie sporto aikštyno, o 2017 m. – multifunkcinis baldas kaimelio renginių aikštėje. Rudiliuose „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ apsilankė 2019 m. ir jame sukūrė įspūdingą beždžionių tiltą į Ramybės salą, kuris tais metais buvo apdovanotas garbingu paminėjimu architektų bendruomenės konkurse „Žvilgsnis į save“. Abu kaimeliai rūpinasi ir prižiūri dirbtuvių metu sukurtas arba atnaujintas viešąsias erdves, todėl esame tikri, kad profesionalių kūrėjų pasiūlyti projektai bus atsakingai ir atidžiai išrinkti, įgyvendinti ir toliau prižiūrimi. 

Idėjas kviečiame pateikti nuo 2023 m. rugpjūčio 12 d. iki 2023 m. rugpjūčio 28 d. (23:59 LT laiku) užpildant (1) elektroninę dalyvio anketą ir (2) atsiunčiant projektą skaitmeniniu .pdf formatu per platformą wetransfer.com arba elektroniniu paštu labas@keliaujanciosdirbtuves.lt.

Atviro kvietimo laimėtojai bus paskelbti iki 2023 m. rugsėjo 4 dienos. Laimėtojų idėjas planuojama įgyvendinti 2023 m. rugsėjo mėnesį.

Atviro kvietimo informacija:

ELEKTRONINĖ DALYVIO ANKETA

SĄLYGOS, UŽDUOTIS IR PRIEDAI

Atviro kvietimo nugalėtoją išrinks Milašaičių ir Rudilių vaikai ir jaunimas kartu su Milašaičių bendruomenės atstove Vitalija Papievyte-Gladiševa, Rudilių Jono Laužiko universalaus daugiafunkcio centro vadovu Sauliumi Kulnicku bei „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ projekto vadovėmis Evelina Vasiliauskaite ir Margarita Kaučikaite. 

Visi atviro kvietimo dalyviai po nugalėtojo išrinkimo gaus vaikų ir jaunimo komentarus apie pateiktą projektą. Konkurso nugalėtojas bus apdovanotas 1000 eur prizu ir įsipareigos pasiūlytą projektą realizuoti kartu su Milašaičių ir Rudilių vaikais ir jaunimu. Prie projekto įgyvendinimo prisidės „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ komanda ir Milašaičių bei Rudilių miestelių bendruomenės nariai. Projekto realizacijos procesas ir rezultatas bus profesionaliai dokumentuojamas ir viešinamas „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ bei Architektūros fondo sklaidos kanalais. 

Su anksčiau sukurtais „Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ objektais ir dirbtuvių metodu galima susipažinti internetiniame puslapyje www.keliaujanciosdirbtuves.lt 

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti