Keliaujančios architektūros dirbtuvės

Keliaujančios architektūros dirbtuvės – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiuose Lietuvos miesteliuose. Norime parodyti, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. 2019 m. vasaros atostogų metu architektų ir menininkų komandos aplankys 7 miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir kiekviename surengs 5 dienų kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

Dirbtuvių metu kursime materialius išliekamąją vertę turinčius projektus viešosiose erdvėse, kurie burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuvių dalyviai tyrinės savo aplinką bei kurs naujas, tvarkys esamas erdves ir mažosios architektūros objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Aplinka, kurią siekiame kurti – tai kokybiška, estetiška viešoji erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis šia erdve po dirbtuvių, aktyvinimas.

Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, regionuose tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

Dėl dirbtuvių tarpdiscipliniškumo, KAD komandos yra sudarytos iš įvairių kūrybinių specialybių žmonių: architektų, vizualiųjų menų atstovų, jaunimo darbuotojų, tyrėjų – sociologų.

Organizatorių komanda

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Agnė Motiejauskaitė
Agnė Motiejauskaitė
Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Margarita Kaučikaitė
Margarita Kaučikaitė
Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Viltautė Žvirzdinaitė
Viltautė Žvirzdinaitė
Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Karolina Želvė
Karolina Želvė

Dirbtuvių kuratoriai

Aistė Mančiakaitytė Aušra Karklytė Evelina Vasiliauskaitė Inesa Bičkovaitė Justina Vyšniauskaitė Gintarė Ivanovaitė Viktorija Liubinaitė 

Dirbtuvių savanoriai

Agnė Dailidaitė Aistė Mančiakaitytė Aleksandras Maliuginas Alisa Muchks Antanas Staškevičius Artūras Savko Augustė Tamulytė Aurimas Urbanas Aurimas Viburys Aušrinė Lekstutytė Birutė Petruškaitė Dmytro Soloviov Eglė Kliučinskaitė Eglė Židonytė Elena Lašaitė Elena Paleckytė Emilija Deksnytė Emilija Juzeliūnaitė Eva Srėbaliūtė Giedrius Akelis Giedrė Avard Giedrė Gaigalaitė Giedrė Pankauskaitė Gintarė Būgaitė Gintarė Ivanovaitė Gintarė Kulytė Gintarė Laurynaitė Ieva Pikžirnytė Indrė Sakalauskaitė Inesa Bičkovaitė Jonas Juškaitis Jonas Karalius Jonė Miškinytė Julija Činčytė Julija Činčytė Justinas Tamošaitis Karolina Štreimikytė Kostas Biliūnas Kristina Sviderskaitė Laura Baltkojytė Lukas Baltramiejūnas Lukas Kulikauskas Mantas Indriliūnas Marius Lukošiūnas Martyna Kildaitė Martynas Germanavičius Meda Grondskytė Milda Barčauskaitė Monika Steponavičiūtė Naomi Alon Nikita Lužkov Raimondas Bielskis Romas Dusevičius Saulius Paulius Simona Gudaitė Triponis Solveiga Buoželytė Tadas Petrulis Tomaš Koševski Vaida Šeškaitytė Vakarė Klimavičiūtė Valdas Reikertas Viltė Žumbakytė Vytautas Oškinis

Kontaktai

labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

+370 654 14135 Margarita

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: