KAD 2020 m. sugrįžimas į Milašaičius

2023-08-10 / Video

Milašaičiai – kaimas Plungės rajone, nuo Plungės miesto nutolęs 4 km, nuo Vilniaus – 283 km. 2021 m. duomenimis, kaime gyveno 304 gyventojai. KAD šiame kaimelyje dirbtuves surengė net 2 kartus (2013 m. ir 2017 m.) ir su vietos vaikais sukūrė 2 projektus skirtingose viešosiose erdvėse. Kaimo bendruomenė aktyvi ir turi sukūrusi artimą ryšį su vietos vaikais ir jaunimu – abiejose dirbtuvėse dalyvavo didelė dalis tų pačių vaikų ir jaunimo.

2013 m. Milašaičiuose buvo sukurta poilsio erdvė prie sporto aikštyno – perdažytos esamos laipynės ir ribą žymintys stulpeliai, atnaujinti tinklinio stulpai. Ant kalnelio įrengta nauja daugiafunkcinė vieta atsisėsti ir stebėti žaidžiančius vaikus sporto aikštyne arba šnekučiuotis su draugais. Projektas iki šiol yra dalinai išlikęs. Daugiau informacijos apie 2013 m. sukurtą rezultatą: Milašaičių projektas.

2017 m. KAD sugrįžo į Milašaičius ir su vietos vaikais įveiklino kitą viešąją erdvę ir sukūrė multifunkcinę žaidimų aikštelę – pavėsinę, kurios viršuje buvo įrengta apžvalgos aikštelė, šone – lipimo sienelė. Papildomai buvo nudažyti ir atnaujinti šalia esantys suoliukai. Projektas iki šiol yra dalinai išlikęs, bet mažiau naudojamas dėl nusidėvėjimo. Daugiau informacijos apie 2017 m. sukurtą rezultatą: Milašaičių projektas. Dirbtuvių metu buvo sukurti du video klipai, kuriuose matosi projekto erdvė ir darbo procesas: 1 dalis ir 2 dalis.

2020 m. aplankėme Milašaičius dar kartą ir susitikome su vietos bendruomenės atstove Vitalija Gladiševa bei dirbtuvėse dalyvavusiu jaunimu. Vizito metu apžiūrėjome 2013 m. ir 2017 m. sukurtus projektus, prisiminėme dirbtuvių metu kilusias idėjas.

“Kaimelis yra gan sutvarkytas, jaukus, saugus. Vaikai, iš tikrųjų, nors gyvena vienoj bendruomenėj, bet visi tarsi savose šeimose gyvena, ir yra problema, kad tarpusavyje nepažįstami. Ypatingai skirtingo amžiaus vaikai” (iš interviu su Vitalija)

Tikimės, kad bendruomenės ryšiai ir toliau gyvuos ir bus progų kartu sukurti daugiau vertingų projektų!

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti