Milašaičiai

SAVANORIŲ KOMANDA
Karolina Želvė - komandos kuratorė
Renata Mockutė
Indrė Kabišiūtė
Povilas Šliuželis
Akvilė Kauneckė
Paulius Macijauskas
Madara Žgutė
Rasa Sičiūnienė
Aistė Matulionytė

MIESTELIO ATSTOVĖ
Vitalija Gladiševa
Gyventojai
350
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
38
Atstumas nuo Vilniaus
281
Objekto pavadinimas

Multifunkcinė žaidimų aikštelė

Metai
2017 m.
Plungės r. sav.
55.86843,
21.86175
Esama būklė
Dalinai išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: dalinai išlikęs - per audrą užvirtęs medis sugadino dalį objekto. Likusi dalis prižiūrima ir puikiame stovyje
Sukurti objektai
Įrengta pavėsinė, lauko stalas. Pavėsinės viršuje padaryta apžvalgos aikštelė, šalia - lipimo/karstymosi sienutė, nudažyti ir atnaujinti suoliukai
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, mediena, dažai, tinklas, virvė, lipimo "kibukai"

Milašaičiai – tai nedidelis kaimelis Plungės pašonėje, čia jau yra vykusios vienos architektų dirbtuvės. Tik atvykus, KAD’o autobusiuką pasitiko didžiuliai lentpjūvės pastatai ir aplink juos sukrautų rąstų rietuvės. Mokyklos, darželio, kultūros centro, bažnyčios ar kitos „centrinės“ viešosios vietos čia nėra – tik mažas parkelis prie lentpjūvės ir stadionas prie seniai uždarytos mokyklos pastato.

„Mažieji nustebino, jie labai kūrybingi ir neužsibrėžę ties kažkuo. Davėm užduotį daryti maketus, tai didesniųjų komandos darė labai konkrečius, aiškius dalykus, o mažiukai užsimanė daryti patys vieni – iš šakelių, iš lipnios juostos. Jie, pavyzdžiui, norėjo, kad būtų nagų salonas, apžvalgos aikštelė žiūrėti į arklį.” – kalba savanoriai.
„KAD’as kviekvienais metais tampa labiau socialesnis, daug įtakos dirbtuvėms turi suburtos kūrėjų komandos. Mūsų projekto sėkmė – mūsų savanoriai.” – kalba organizatoriai.

Žmonių nedaug, tad iš pirmo žvilgsnio Milašaičiai gali pasirodyti tuštoki. Tačiau miestelyje pasirodžius KAD’o komandai, iš kažkur pasipylė daugybė vaikų (dirbtuvėse jų dalyvavo apie 40!), o suaugę vietos gyventojai papirko savo nuoširdžiu rūpesčiu, vaišingumu ir noru padėti bei prisidėti prie kylančio statinio. Per penkias dienas susipažinus su vietos bendruomene, savanoriai pamatė, kokie spalvingi, įdomūs ir charizmatiški žmonės čia gyvena.

„Dalyvavau ir pernai. Šiemet patinka dar labiau, nes daugiau įspūdžių, daugiau veiksmo ir daugiau laiko.” – kalba vaikai.

O kaimo vaikų idėjoms nebuvo ribų: sutvarkyta parko erdvė, pastatyta multifunkcinė vaikų žaidimo aikštelė. Tai – platforma medyje, medinė „siena” ir tinklas užsiropšti aukštyn, ilgas žaidimų stalas su kėdėmis-kulbėmis. Per penkias dienas komanda taip pat perstatė, perdažė ir dekoravo apie dešimt medinių suolų bei atnaujino kaimo sukaktį žymintį metalinį ženklą „400“

Nuotraukos autorius - Aurimas Urbanas, 2020 m.
Nuotraukos autorius - Aurimas Urbanas, 2020 m.
Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti