Nevarėnai

SAVANORIŲ KOMANDA
Viltautė Žvirzdinaitė - komandos kuratorė
Rūta Makutėnaitė
Birutė Čėjauskaitė
Agnė Motiejauskaitė
Martynas Germanavičius
Goda Sūdžiūtė
Ieva Sinickaitė

MIESTELIO ATSTOVĖ
Irena Žutautienė
Gyventojai
670
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
16
Atstumas nuo Vilniaus
303
Objekto pavadinimas

Multifunkcinė terasa

Metai
2015 m.
Telšių r. sav.
56.10589,
22.29618
Esama būklė
Išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: dirbtuvių metu sukurta platforma išlikusi, patobulinta, o vėlesniais metais projektas praplėstas į aplinkinę teritoriją, kurioje sukurtas mokyklos sodas!
Sukurti objektai
Sukonstruota medinė scena ir kiek mažesnė platforma poilsiui
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, rąstai, dažai, virvė
Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2020 m.
Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2020 m.
Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2020 m.
Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2020 m.

Sukurta multifunkcinė terasa – sukonstruota 16 kv.m scena ir kiek mažesnė platforma poilsiui. Į pastarąją dalį įkomponuota obelis, kuri tarnauja kaip simbolinis stogas ir priedanga. Obelis taip pat yra susibūrimo vieta, nes aplink ją įrengta vieta atsisėsti, ant medžio pakabintas apskritas stalas. Du pakylos elementus jungia pintas tinklas, kuris išsprendžia karstymosi bei gulėjimo virš žemės poreikį. Iš senos krepšinio lentos sukurtas apskritas mobilus stalas ant ratukų. Scenos plokštumą papuošė monochrominiai vaikų piešiniai. Sukurta vaikų vizijas apjungianti terasą, tapusi kažko nauja pradžia dar neįsisavintoje erdvėje už mokyklos.

Pirmą projekto dieną vaikai buvo nedrąsūs, tačiau buvo be galo malonu stebėti, kaip jie sulig diena atsiskleidžia, prisiima atsakomybę dėl mažesniųjų vaikų kuravimo, kokybiško darbo atlikimo. Žinoma, berniukai ir mergaitės viens kitą pašiepdavo, erzindavo, tačiau pripažino, jog buvo smagu dirbti visiems drauge.

Eksursijos su vaikais metu buvo ištirta miestelio viešųjų erdvių būklė. Paaiškėjo, kad miestelio centre esančią viešąją erdvę, prie Burbesio upelio, yra okupavę girti suaugusieji, tad pasirinkta nuošalesnė ir vaikams artimesnė vieta – mokyklos teritorija.

Po idėjų ir eskizų kūrimo, savanorių komanda išanalizavo vaikų pasiūlymus ir sugeneravo būsimą projektą (jo išmatavimus, koncepciją) įtraukiant daugumos idėjas ir jas apjungiant į vieną. Iš anksto bendru sutarimu projektui buvo parinktos dvi potencialios vietos, kurias komanda apžiūrėjo, išmatavo ir pasitikrino ar jose tilptų numatytas statyti projektas – scena. Vienbalsiai buvo nuspręsta projektui rinktis obelų sodą už mokyklos pastato.

Savanoriai kartu su vaikais apžiūrėjo mokyklos teritorijos sandėliukus ieškodami panaudoti tinkamų daiktų. Pavyzdžiui, rastą krepšinio lentą nutarta panaudoti apvalaus stalo gamybai. Mokyklos turėtos lentos nebuvo tinkamos, tad susisiekus su miestelio seniūnu buvo gauti lentpjūvės kontaktai ir pažadėta nuolaida. Tačiau nuvykus, buvo nemokamai gautos brokuotos fasadinės lentos! Laikas kibti į darbus!

Vaikai ruošė lentas, jas šveitė, vėliau impregnavo. Darbo metu skambėjo muzika, pertrauku metu vyko žaidimai. Lentų šveitimas – labai monotoniškas darbas, tačiau tai suteikė puikią galimybę atvirai pasišnekėti su vaikais. Tiesa, prireikdavo vis naujos motyvacijos, kad vaikams nusibodęs šveitimas vėl taptų įdomus – darbus geriausiai paspartindavo prisijungęs savanoris, kuris imdavo aktyviai kalbėti bei kalbinti vaikus.

Paskutinę dieną įvyko terasos pristatymas bendruomenei – su oficialiais sveikinimais, dainomis ir žaidimais ratelyje. Merginos išnaudojo sceną pagal paskirtį ir sušoko linijinį šokį su salsa motyvais. Pabaigoje – vaišės, muilo burbulai ir džiaugsmo ašaros.

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti