Narteikiai

Savanorių komanda:

Milda Lukoševičiūtė (komandos kuratorė)
Valdas Reikertas
Akvilė Stundytė
Aistė Jurė
Arūnas Pupelis

Miestelio atstovė:
Vaida Guobužienė
Gyventojai
250
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
31
Atstumas nuo Vilniaus
180
Objekto pavadinimas

Tribūna

Metai
2023 m.
Pasvalio raj.
56.05154,
24.17818
Esama būklė
Išlikęs
Sukurti objektai
Trijų aukštų tribūna. teisėjo bokštelis, rezultatų lenta
Panaudotos medžiagos
Mediena: medžio brūsai, medinės dailylentės
Narteikiuose (Pasvalio r.) projekto savanorių komanda kartu su vietos vaikais, jaunimu ir suaugusių pagalba sukurė įspūdingą projektą – TRIBŪNĄ prie tinklinio aikštelės.

Pirmą dieną savanorius tradiciškai po gyvenvietę vedžiojo vaikai ir rodė svarbiausias viešąsias erdves. Ekskursija užtruko, bet buvo parodytos net trys maudyklos prie upės, sulūžęs beždžionių tiltas; įvardintos ir vaikų mėgstamiausios vietos: tinklinio aikštelė, taip pat vadinamasis “vaikų namelis” – pavėsinė prie daugiabučio, stadijonas ir sporto salė. Nors Narteikius ir supa žemės ūkio laukai – rugiai, karvių ganyklos, yra įvairių sandėlių, pakraštyje – jaukūs kaimo gyventojų sodai, o centre net devyni didmiestį primenantys daugiabučiai!

Ekskursijos metu vietos vaikai ir jaunimas išsirinko dvi potencialias vietas ir du skirtingus potencialius projektus realizacijai. Viena idėja buvo lieptelis į Mūšos upę, kita – tribūna ir teisėjo bokštelis šalia tinklinio aikštelės. Dėl vietos pasirinkimo vyko debatai, atsižvelgus į tai, kad tinklinio aikštelė yra miestelio centre ir yra aktyviai naudojama, buvo nubalsuota realizuoti atsisėdimo funkciją šalia šios sporto erdvės. Toliau liko tik patikslinti projektą ir padavinėti įrankius, nes tokio įsitraukimo į statybas, kaip pasakojo komanda, reikia dar paieškoti.

Darbai prasidėjo susiskirsčius į mažas komandas: viena iš jų išmatavo, kur reikia kasti pamatų kuoliukams duobes, o kiti su Aiste surengė reklamos dirbtuves – reikėjo sugalvoti tribūnai pavadinimą, įvardinti jos privalumus, taip pat pagaminti kvietimus ir plakatus į atidarymo vakarą. Darbai iš dalies buvo paskirstyti pagal amžių – mažesnieji dirbtuvių dalyviai labiau įsitraukė į piešimą ir įvairių instaliacijų kūrimą, o vyresnieji prisijungė prie statybos darbų.

Darbo buvo tikrai daug, nes per penkių dienų dirbtuves ne tik, kad buvo sugalvotas visas projektas, rastos medžiagos, įleisti pamatai, bet ir iškelta trijų aukštų medinė tribūna su bokšteliu! Ketvirtąją dieną ypatingai reikiamos pagalbos komanda sulaukė ir iš bendruomenės suaugusiųjų, kurie prisidėjo prie spartesnio konstrukcijų kėlimo.

Penktoji diena buvo skirta darbų užbaigimams ir atidarymo šventei! Po išsakytų padėkų, laimėtų apdovanojimų ir visų pasirodymų prasidėjo tinklinio turnyras, žaidė ir suaugusiųjų grupė.

Komandos kuratorė, Milda: “Į atidarymą atėjo labai daug žmonių, sunku pasakyti koks buvo tikslus skaičius, bet tikrai virš 60, gal ir daugiau. Kas spėjome, pasikalbėjome su žmonėmis. Taip vyko turnyras iki pat vėlumos, į jo pabaigą pradėjome kepti dešreles hotdogams ir vaikai labai mielai darė sau ir savanoriams hotdogus ir nešiojo, tai buvo labai miela, jie tikrai mumis rūpinosi!”

 

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti