Markučiai

Projekto autorės: architektės Evelina Vasiliauskaitė ir Margarita Kaučikaitė
Piešinio autorė: Eglė Narbutaitė
Medžio darbai: VIlniaus Meistarnė
Mediena: Brolis Timber
Augalai: Evelina Persijanova ir vietos gyventojai
Nuotraukos: Pijus Girdziušas

Instaliacija yra projekto „ULISAS Europos Odisėja“ dalis. Projektą įgyvendina Vilniaus muziejus, Critical+Xwhy ir 15 partnerių Europoje. Projektą finansuoja ES programa Kūrybiška Europa ir Lietuvos kultūros taryba. Projektas yra Vilnius 700 dalis.
Gyventojai
581475
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
Atstumas nuo Vilniaus
Markučiai
Objekto pavadinimas

Instaliacija "Markučių stotelė"

Metai
2023 m.
Vilniaus miestas
54.67451,
25.32219
Esama būklė
Išlikęs
Sukurti objektai
Medinė terasa ir ženklas, piešinys ant grindinio ir gėlynas
Panaudotos medžiagos
Termo medienos tašai ir lentos, dažai, augalai

2023 metų vasarą KAD projekto vadovės Evelina ir Margarita kartu su Vilniaus muziejumi ir Markučių gyventojais sukūrė projektą “Markučių stotelė”, kurio procese buvo vadovautasi KAD vertybėmis ir metodu. 

Markučių stotelė – tai instaliacija Markučių rajone, kurios tikslas yra inicijuoti vietos bendruomenės santykį su Vilnele, kuri teka jų gyvenamojoje teritorijoje. Instaliacijai pasirinkta nenaudojama, bet didelį potencialą turinti atvira erdvė šalia autobusų stotelės “Markučiai”. Ši vieta yra vienintelis apžvalgos taškas administracinėse Markučių ribose, kur tiesiogiai atsiveria vaizdas į Vilnelės upę ir Pavilnio regioninį parką. Paprastomis priemonėmis (dažomais paviršiais, įrengtomis medinėmis terasomis, naujomis atsisėdimų vietomis ir želdynais) Markučių bendruomenė ir kiti Vilniaus miesto gyventojai yra kviečiami ramiai prisėsti ir pailsėti, susitikti ir burtis šventėms, renginiams, ekskursijoms ir leisti laisvalaikį naujai sukurtoje viešojoje erdvėje. 

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti