Kuliai

SAVANORIŲ KOMANDA
Karolina Žernytė – komandos kuratorė
Gabija Turek
Sigita Kundrotaitė-Savickė
Jonas Tertelis
Neringa Kitrytė
Šarūnas Leika
Silvija Butkutė
Ieva Baubinaitė
Toma Konopackaitė

MIESTELIO ATSTOVĖ
Lina Jocienė
Gyventojai
800
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
36
Atstumas nuo Vilniaus
299
Objekto pavadinimas

Žaidimų zona Varlių parke

Metai
2018 m.
Plungės r. sav.
55.80456,
21.65246
Esama būklė
Išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: išlikęs, bet reikia jį atnaujinti: nusileidęs tinklas, o dalį objekto reiktų perdažyti. Taip pat neliko medinių "skambalų" plaktukų šalia sukurto muzikinio instrumento.
Sukurti objektai
Įrengtas ir vaikų piešiniais papuošta medinė terasa, šalia - daugiavietis hamakas
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, mediena, dažai, tinklas
“Man patinka komandinis darbas, ir kad viskas vyksta laisvai, o ne monarchijos principu.”

Miestelyje, kurio pavadinimas kilęs nuo žemaitiško žodžio kūlis, reiškiančio akmenį, “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” savanoriai sutiko beveik 40 energingų ir kūrybingų mažųjų žemaičių. 5 dienas kartu su jais KAD’o architektai, menininkai ir kiti projekte savanoriaujantys kūrybininkai statė spalvingą žaidimų zoną. Joje – ir unikaliais, kitas galaktikas primenančiais raštais išmarginta pakyla su hamaku, ir virš jos besisupanti gamtinių medžiagų instaliacija, ir tabalai – muzikos instrumentas iš kabančių medžio lentelių.

“Kai grįžtu namo, jaučiuosi toks labai pavargęs. Ir visokios mintys galvoje: spėsim, nespėsim, pavyks, nepavyks...”

Ką ir kur statys, vaikai su savanorių pagalba nusprendė tik antrosios dirbtuvių dienos vakare. Galiausiai buvo nuspręsta statyti poilsio zoną šalia Kulių kultūros centro – vietoje, vaikų pramintoje Varlių parku. Nepaisant kasdien iš dangaus pilančio lietaus, į darbus kibo visi dirbtuvių dalyviai. “Kai grįžtu namo, jaučiuosi toks labai pavargęs. Ir visokios mintys galvoje: spėsim, nespėsim, pavyks, nepavyks…” – atsakingai apie objekto statymą pasakojo vienas iš mažųjų architektų.

Į dirbtuves įsitraukė ir Kulių paaugliai, čia radę galimybę realizuoti savo idėjas ir lygiavertiškai bendrauti su projekto savanoriais. Keturiolikmetis Ernestas minėjo, kad prieš dirbtuvių pradžią manė, jog nieko įdomaus čia nevyks, tačiau įsitraukęs pakeitė nuomonę: “Man patinka komandinis darbas, ir kad viskas vyksta laisvai, o ne monarchijos principu.”

Į bendrą veiklą buvo suburti ir suaugę miestelio gyventojai, kurie kasdien rūpinosi beveik pusšimčiu sočių pilvų. “Pietūs mums buvo tikra šventė! Drauge su vaikais jau valgėme šiupinį, proginį sūrį ir kiunkę, t.y. tradicinius žemaitiškus ir itin gardžius patiekalus!”- pagyrų Kulių miestelio šeimininkėms negailėjo savanorė Toma.

Priešpaskutinę dirtuvių dieną visus pradžiugino dainininko Donato Montvydo, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus, apsilankymas Kuliuose. Su dainomis ir geromis emocijomis kartu praleidę vakarą, šeštadienį dirtuvių dalyviai pastatytą objektą pristatė visai miestelio bendruomenei. Sužavėti to, ką sukūrė vietos vaikai, miestelio suaugusieji žadėjo lankyti ir naudoti naująją erdvę.

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti