Kruopiai

SAVANORIŲ KOMANDA
Milda Gardauskaitė - komandos kuratorė
Karolina Galvydytė
Rasa Saltonaitė
Aistė Rakauskaitė
Simonas Pundzius
Inesa Kristina Bičkovaitė
Evelina Šimkutė
Milda Mockevičiūtė

MIESTELIO ATSTOVĖ
Rasa Statkuvienė
Gyventojai
548
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
30
Atstumas nuo Vilniaus
258 km
Objekto pavadinimas

Platforma kvadratu

Metai
2017 m.
Akmenės r. sav.
56.23818,
23.01043
Esama būklė
Išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: pilnai išlikęs. Bendruomenė vydo kruoščią objekto priežiūrą - iš naujo priveržtos lentos, pakeistos "beždžionių tilto" medinės lentelės, planuojama pakeisti ir iš naujo įtempti tinklus
Sukurti objektai
Įrengta karstynė - beždžionių tiltas, tarp dviejų iškeltų medinių platformų, šalia - medinės kopetėlės, ištemptas tinklas užlipimui; iš statybinių palečių padaryti mediniai dviračių stovai
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, mediena, dažai, virvės, tinklas, medinės statybinės paletės

Jei sugalvosi apsilankyti Kruopiuose ir apžiūrėti, ką per penkias dienas su vaikais sukūrė KAD’o kūrėjų komanda, gali ir nusivilti. Mums žemėlapyje pavyko rasti tris Kruopių miestelius: Akmenės, Kėdainių ir Skuodo rajonuose. KAD’o kūrėjų komanda šią vasarą lankė Kruopiškius, gyvenančius Akmenės rajone.

„KAD’as kiekvienais metais turi vis kitokią miestelių atrankos sistemą. Kiekvienu atveju dalyviai pildo anketą. Šiais metais prašėme atsiųsti ir nuotraukas iš miestelio, kurios labiausiai kalbėtų, pasakotų apie miestelio kasdienybę. Norime per vaikus kalbėti bendruomenėms, iki jų ateiti ir jas kažkaip paliesti.” – kalba organizatoriai.

Miestelyje yra viskas, ko reikia ramiam, kultūringam gyvenimui: vaikų darželis, vidurinė mokykla, kultūros namai, biblioteka ir bažnyčia. Renginių ir švenčių šiame miestelyje irgi netrūksta, o jo bendruomenė stipri ir draugiška. Miestelyje gausu viešųjų erdvių – sutvarkyta tvenkinio pakrantė, įrengtos pavėsinės, parke galima rasti estradą miesto šventėms, kitoje parko dalyje stūkso tinklinio aikštelė ir sūpynės vaikams. Netoli mokyklos įrengta žaidimų aikštelė jaunesniesiems.

„Nežinojau, kas čia bus. Sakė, čia bus nuo dešimtos iki šeštos valandos, galvojau bus kas nors neįdomaus, tai kokį pusvalandį pabūsiu. Atėjau – žiūriu įdomu, nes kažką pastatysim. Dabar jau atrodo ir ilgiau čia galima bus pabūti.” – kalba vaikai.

Dirbtuvėse dalyvavusiems vaikams gimė idėja medžiuose įrengti dvi nuo žemės pakeltas platformas, jas sujugti beždžionių tiltu. Virvė ir tinklas turėjo padėti patekti ant platformų, šalia sumontuotas ir stovas dviračiams. Kaimelyje atsirado nauja erdvė, skirta aktyviam vyresnio amžiaus vaikų laisvalaikui.

„Vaikai gali labai daug, kartais daugiau negu mes. Man atrodo, kad mes galėjome daug mažiau iki kol čia atvažiavom.” – kalba savanoriai.
Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti