Griškabūdis

SAVANORIŲ KOMANDA
Ingrida Lipnickytė-Povilaitienė – komandos kuratorė
Modestas Povilaitis
Gitana Šukaitytė
Ieva Sinickaitė
Irena Milaševičiūtė
Roberta Vrubliauskaitė
Inesa Bičkovaitė
Justina Masilionytė

MIESTELIO ATSTOVĖ
Agnė Paškauskienė
Gyventojai
800
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
15
Atstumas nuo Vilniaus
158
Objekto pavadinimas

Bendro laisvalaikio viešoji erdvė

Metai
2016 m.
Šakių r. sav.
54.85161,
23.17157
Esama būklė
Dalinai išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: seniūnija dar kartą atnaujino autobusų stotelę pagal vaikų sukurtą piešinį, o 2020 m. buvo išardyta smėlio dėžė
Sukurti objektai
Perdažyta viešojo transporto stotelė; sukurtos ir pastatytos "laipynės-supynės" iš kelmų, virvių ir medienos; pastatyta smėlio dežė, įrengta ir pastatyta medinė scena
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, rąstai, dažai, virvės

Manoma, kad miestelis atsirado sengirės vietoje, kurioje apsigyveno pirmieji girių kirtėjai, pasistatę būdas medienai sukrauti, degutui virti ir gyventi. Pirmą tokią būdą turėjo Griška, todėl ir kaimas buvo pavadintas Griškabūdžiu.

Projekte dalis sukurtų objektų atsidūrė šalia visos dienos centro ir bendruomenės namų. Čia atsirado laipynė – supine, kurios besisupančios medinės pakopos ir į žemę įsmeigti kelmai sukuria nedidelį kliūčių ruožą. Taip pat šalia sukalta ir smėlio dėžė. Mažiausiesiems skirta žaidimų erdvė, pagaminta iš medinio rėmo. Ją pagamino patys miestelio gyventojai! Visą šią bendruomenišką erdvę apjungia medinė scena – žaidimas. Didžioji pakyla skirta įvairiems žaidimams, kuri taip pat gali veikti kaip improvizuota scena.

Miestelyje taip pat buvo perdažyta viešojo transporto stotelė. Atnaujinta ir miško motyvais perdažyta iki tol nenaudota stotelė, kurios viduje nupieštas didžiausias miestelio žemėlapis.

Akimirka iš savanorių grįžtamojo vizito į miestelį 2016 m. žiemą.
Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti