Endriejavas

SAVANORIŲ KOMANDA
Evelina Vasiliauskaitė - komandos kuratorė
Agnė Dailidaitė
Emilija Deksnytė
Marius Lukošiūnas
Raimondas Bielskis
Tomaš Koševski
Augustė Tamulytė
Gintarė Laurynaitė
Tadas Petrulis

MIESTELIO ATSTOVĖ
Vilma Ugintienė
Gyventojai
600
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
28
Atstumas nuo Vilniaus
274
Objekto pavadinimas

Lauko klasė - amfiteatras

Metai
2019 m.
Klaipėdos r. sav.
55.70250,
21.73386
Esama būklė
Išlikęs

Aplankytas 2020 m. vasarą: pilnai išlikęs, prižiūrimas
Sukurti objektai
Įrengtas medinis amfiteatras, šalia ištemptas tinklas, pakabintas hamakas, nudažytas ir perkeltas suoliukas
Panaudotos medžiagos
Medinės lentos, mediena, dažai/impregnantas, virvė, tinklas
Vasaros atostogų metu vaikai pasistatė sau lauko klasę

Nuo šio rudens Endriejavo (Klaipėdos raj.) vaikai žinių semtis galės ne tik miestelio pagrindinės mokyklos patalpose, bet ir savo rankomis pastatytoje atviroje lauko klasėje. Būtent tokios idėjos įgyvendinimui jie net skyrė penkias savo vasaros atostogų dienas – ir per jas greta Kapstato ežero išdygo mažą amfiteatrą primenanti lauko klasė.

Išplėtojus vaikų noruose besikartojančią idėją apie bokštelį, buvo nuspręsta statyti pakeltą nuo žemės konstrukciją. Tai – ir vieta pailsėti, ir erdvė susiburti, pabendrauti, mokytis bei… susitikti krokodilą Kęstą! Juk naujoji konstrukcija gali tapti ir puikiais namais (ar garažu) šiai mitologinei būtybei, kuri neturi kur prisiglausti ir vieniša klajojaja po Endriejavo miškus…

Išsigryninus projekto idėją ir toliau kuriant ją supančią legendą apie krokodilą Kęstą, buvo imtasi statybų. Puikia medžiaga būsimai atvirai laiko klasei tapo senos mokyklos sporto salės grindys. Tiesa, jos reikalavo nemažų atnaujinimo pastangų – tam net buvo įsteigtas vaikų šlifavimo „cechas”. Greta susibūręs kitas – statybų „cechas“ – taip pat darbavosi išsijuosęs, trečiąją dirbtuvių dieną savo darbo valandas pratęsęs net iki paryčių.

Galiausiai dirbtuvės, su lietumi prasidėjusios, penktosios dienos vakare juo ir pasibaigė – pastatytas projektas buvo pristatytas miestelio bendruomenei. „Pristatymas buvo pilnas meilės, džiaugsmo, palaikymo vienas kitam ir beprotiško pasididžiavimo tuom, ką visa ir tokia spalvota vaikų bei savanorių komandą padarė per tas penkias dienas”, – tuo, kad prakiuręs dangus tikrai nesugadino šventės, įsitikinusi savanorių komandos kuratorė Evelina Vasiliauskaitė.

Kitą dieną, aplankę naująją lauko klasę, savanoriai dar pritvirtino turėklus ir prikonstravo hamaką su krokodilo Kęsto dantų karoliais. Tai ką gi jie galiausiai paliko Endriejave? „Amfiteatrą-lauko klasę (aka krokodilo Kęsto garažą), mozaikas, žyminčias kelią link pakrantės, naujai perstatytą suoliuką-gultą ir virš trisdešimt Endriejavo vaikų, kurie dar geriau moka kalti, šlifuoti, gręžti ir kartu kaip komanda rūpintis ir gražinti savo aplinką“, – išvardino E. Vasiliauskaitė.

Palikusios svetingą Endriejavą, „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ išvyko į galutinę šios vasaros dirbtuvių stotelę – Rudilius Kupiškio rajone. Juose bus sukurtas ir įgyvendintas dar vienas, šiemet jau paskutinis, vietos vaikų sukurtas projektas miestelio viešojoje erdvėje.

Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2019 m.
Nuotraukos autorius - Norbert Tukaj, 2019 m.
2019 m. rudenį savanorių komanda aplankė objektą, su vaikais jį impregnavo, pakabino lentelę su autorių vardais
2019 m. rudenį savanorių komanda aplankė objektą, su vaikais jį impregnavo, pakabino lentelę su autorių vardais
Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti