Beižionys

Savanorių komanda:
Elvis Lepardinas (komandos kuratorius)
Mantas Indriliūnas
Alma Urbanienė
Goda Vabuolaitė
Nedas Lynykas

Miestelio atstovas:
Vilmandas Palčiauskas
Gyventojai
200
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
13
Atstumas nuo Vilniaus
68
Objekto pavadinimas

Stovyklavietė aplink aštuonkamienę liepą

Metai
2023 m.
Elektrėnų r.
54.68204,
24.48034
Esama būklė
Išlikęs
Sukurti objektai
Stovyklavietės erdvė su trimis suoliukais, terasa medyje, pakabintas hamakas - tinklas, sūpynės
Panaudotos medžiagos
Medžio brūsai, medinės dailylentės, virvė, akmenys

Į Beižionis iškeliavo nedidelė, bet kūrybinga savanorių komanda – inžinierius Elvis, interjero dizainą studijuojanti Alma, architektas Mantas, būsimas architektūros studentas Nedas ir mokytoja Goda. Pirmą dieną atvykus į kaimelį nedidelę dirbtuvių komandą pasitiko taip pat nedidelis būrelis (vos 5) vietos vaikų ir jaunimo, tad susipažinimo žaidimai neužtruko ir buvo galima tiesiai keliauti apžiūrėti gyvenvietės.

Per pirmas dirbutuvių valandas vaikų prisijungė ir galiausiai net 13 jauniausių Beižionių bendruomenės narių komandai pristatė visas jiems svarbiausias viešąsias erdves aplink: erdvės aplink dienos centrą, sporto aikštynas, pirtis su kūdra, motokroso trasa,k kiemas tarp daugiabučių, beržinėlis. Erdvių buvo tikrai daug, kai kurios jau buvo pilnai apstatytos, todėl antroje dienos pusėje buvo nutarta erdves sugrupuoti pagal vietą, tuomet vyko balsavimas ir buvo išrinktos 3 svarbiausios erdvės.

Tam, kad būtų išrinkta visiems priimtina ir geriausiai dirtbuvių lūkesčius įprasminanti vieta – komanda su vietos vaikais ir jaunimu vėl leidosi į žygį dar kartą pabūti išsirinktose vietose, kalbėjosi ir galiausiai po dar vieno balsavimo daugiausiai taškų surinko “kalnelio vieta” šala dienos centro.

Išsirinkus vietą prasidėjo diskusija: kas ką norėtų ten matyti? kokio jausmo norisi? Ir ką būtų toje vietoje galima veikti pavasarį, vasarą, rudenį ir net žiemą? Pasipylus idėjų lietui atsirado tokie elementai kaip namelis medyje, čiuožykla ir vieta pabūti vienam. Gryninant idėjas, kaip visa tai atsispindės projekte, atsirado kelios zonos: pakelta terasa su sūpynėmis po ja ir minkštu tinklu atsigulti bei ramaus poilsio vieta – suoliukai aplink laužavietę (vėliau pavadinta “stovyklaviete”).

Darbai prasidėjo nedelsiant. Po daiktų inventorizacijos, buvo pradėti įrenginėti medinei konstrukcijai reikalingi pamatai. Darbai užtruko ilgiau nei tikėtąsi, kadangi pasirinkta vieta turėjo ir savo papildomų iššūkių: 8 kamienų liepa, aplink šaknys ir molis, o ir žemės nuolydis nemažas, komandos iškeltas papildomas tikslas – įrengti pakeltą medinę konstrukciją nesiliečiant prie medžio.

Mažesnis nei įprastai dirbtuvių dalyvių skaičius ir kuklesnė skaičiu komanda nesumžino darbo apimčių ir ketvirtos dienos rytą jau turėjo iškėlę tiek medinę konstrukciją, tiek sukalę medinį suoliuką aplink laužavietę. Paskutinę dirbtuvių dieną dar vyko intensyvūs darbai – buvo sukalti turėklai ant pakeltos medinės terasos, pakabintas tinklas ir sūpynės. Taip, per 5 dienas, projekto komanda kartu su vietos vaikais ir jaunimu Beižionyse sukur4 ir pastatė unikalius ir aplinkos padiktuotus naujos viešosios erdvės objektus; kartu jie pastatė 4×4 m nuo žemės pakeltą terasą aplink 8 kamienų liepą, pakabino sūpynes, tinklą ir sukalė net tris suoliukus aplink laužavietę.

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti