Baltoji Vokė

Savanorių komanda:
Viktorija Blažienė (kuratorė)
Anastasija Kaminskė
Danuta Vansovič
Eglė Kručiuvienė
Jaunius Pisaravičius
Klaudija Ragauskaitė
Julė Jankauskaitė

Miestelio atstovė:
Julija Šimkūnaitė
Gyventojai
339
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
25
Atstumas nuo Vilniaus
14 km
Objekto pavadinimas

Laisvalaikio erdvė “Ančių sala”

Metai
2023 m.
Vilniaus r.
54.59702,
25.18861
Esama būklė
Išlikęs
Sukurti objektai
Perdarytas tiltelis, atnaujinta pavėsinė, naujai sukurti trikampiai mobilūs lauko baldai, pakabinti hamakai, įrengta laužavietė, sutvarkytos salelės prieigos ir tinklinio aikštelė (nupjauta žolė, surinktos šakos)
Panaudotos medžiagos
Medžio tašai ir lentos

Šios kūrybinės dirbtuvės iškeliavo netoli – vos 14 kilometrų nuo Vilniaus centro, į Baltąją Vokę ir šalia esančius Vaidotus. Savanoriai išvažiuodami juokavo – ar tikrai pavyks atitrūkti nuo kasdienybės, kai miestas taip šalia? Tai pavyko! Neabejotinai viena iš priežasčių – labai draugiški vietos vaikai ir svetingi jų tėveliai. Projektui buvo pasirinkta labai graži ir paslaptinga salelė šalia Baltosios Vokės dvaro prūdo, tad dirbtuvėms suburta komanda skyrė 5 dirbtuvių dienas jos atnaujinimui – kartu perdarė tiltelį, atnaujino esančią pavėsinę, sukūrė mobilius lauko baldus ir pakabino hamakus. Didelė statybos darbų dalis buvo skirta aplinkos sutvarkymui – vieno iš vaikų tėtis padėjo išpjauti aukštą žolę, vaikai grėbė, šlavė ir tvarkė salelės prieigas. Labai džiaugiamės, kad visą reikalingą medieną dirbtuvėms padovanojo lentpjūvę turintis p. Gedvydas. Tad savanoriams ir vaikams beliko medį paruošti ir visiems kartu mokytis pjauti, dažyti ir sukti. Girdėjome, kad bendruomenė erdve toliau naudojasi – rugpjūčio mėnesio ketvirtadieniais atnaujintoje Ančių saloje planuojami filmų vakarai!

Pirmąsias dirbtuvių dienas savanoriai ir vaikai susipažino, keliavo į ekskursiją, žaidė ir daug kalbėjosi. Savanorė Danuta ant grindinio nupiešė Vaidotų ir Baltosios Vokės žemėlapį, kuriame pažymėjo, kur gyvena dirbtuvėse dalyvaujantys vaikai. Rinkdamiesi vietą būsimam projektui komanda daug tarėsi – aptarė kelias vietas, diskutavo apie vietų pliusus ir minusus, galiausiai balsavo ir savo pasirinkimus argumentavo. Projektui buvo pasirinkta įdomi vieta prie Baltosios Vokės dvaro prūdo – vandens apsupta salelė. Vaikams ši vieta labiausiai patiko, tačiau komanda atsiklausė ir tėvelių nuomonės – su jais aptarė visiems kilusias abejones, esamą situaciją ir galimą vietos potencialą. Smagu, kad ši diskusija įvyko ir buvo bendrai nuspręsta būti drąsiems ir šią vietą pasirinkti! Tikimės, kad ši vieta taps mėgiama bendruomenės bei prisidės prie jos būrimo ir stiprinimo.

Toliau vyko idėjų kūrimas – vaikai su savanoriais kūrė maketus, kuriuose išreiškė savo idėjas ir norus, rašėsi atsakymus į klausimus kam ši idėja galėtų būti skirta, koks galėtų būti pasiūlytos idėjos pavadinimas? Nebuvo išrinktas vienas maketas “nugalėtojas” – savanoriai visų vaikų idėjas apibendrino ir sujungė į vieną projektą – Ančių salos atnaujinimą. Savanoriai savo iniciatyva paruošė būsimo projekto maketą, taip pat kartu su vaikais susirašė būsimus darbus ant lentos ir dirbtuvių komanda pradėjo statybas! Statybų pradžioje reikėjo atlikti nemažai vietos sutvarkymo ir paruošimo darbų – vieno iš vaikų tėtis nupjovė aukštą žolę salelėje ir jos prieigose, tada vaikai grėbė, šlavė ir tvarkė, ir tuo pačiu pasidarė laikiną tiltelį į salą. Šaunioji komanda visas projektui reikalingas medžio lentas ir tašus gavo dovanų, tad vaikams beliko medį paruošti ir kartu su savanoriais mokytis gręžti, pjauti ir sukti!

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti