PANEMUNĖLIO GELEŽINKELIO STOTIS

2013.07.02-07.04

REZULTATAS:

Betono laipteliai su turėklu nuo mokyklos sporto aikštyno, išvalytas ir smėliu nubarstytas takelis per mišką, landšafto darbai upėje: suformuota akmenų rėva ir sukurtas objektas – “sofa virš vandens”.

Miestelis įsikūręs lygioje vietovėje, šiek tiek toliau nuo kelio vedančio į Rokiškį. Apsuptas dirbamų laukų ir miško plėnių. Pro miestelį vinguriuoja Nemunėlio upė, tačiau aplink ją išsidėstė pailgi ūkininkų sklypai. Taigi nėra gero priėjimo prie upės rekreacijai, daug vietų apžėlę.

Universalaus Daugiafunkcio Centro vadovė rūpinasi naujų projektų vedimu: atnaujino vaikų žaidimo aikštelę, tačiau taip pat įrengė kameras apsaugai nuo vandalizmo. Urbanistiškai ryškios formantės yra upė ir geležinkelis. Miesto centrą žymi parduotuvių ir kioskų koncentracija, taip pat biblioteka. Miestelyje nėra bažnyčios ir kartu aiškiai suformuotos urbanistinės erdvės. Geležinkeliu dunda prekiniai traukiniai, o keleiviniai sutoja tik savaitgalias. Wmon’s daugiausia dirba vietinėje lentpjūvėje (kur gamina euro paletes) arba ūkininkauja.

Dirbtuvių vieta – mokykla ir stadionas, kur jaunimas leidžia daugiausia laiko stovi netoli upės. Iki prieinamos maudyklos tekdavo eiti didžiuliu ratu aplink. Su vaikais nusprendėm išvalyti artimesnį takelį vedantį nuo stadiono ir atkurti ryšį su gamta. Išvalyti ir iškirsti bruzgynai. Nuo sąmanų nuvalyti akmenys ir atgabentu smėliu suformuota maloni pakrantė.

PANEMUNĖLIO GELEŽINKELIO STOTIS

SAVANORIŲ KOMANDA:

Mantas Timaitis, Rolandas Palekas, Algimantas Grigas (kuratorius), Kęstutis Baranauskas, Žilvinas Baranauskas, Morta Pilkaitė, Daumantas Vladarskis, Kamilė Milašiūtė ir Armas Rudaitis.

VIETOS KOORDINATORĖ:

UDC vadovė Laima Samuilovienė

DIRBTUVĖLIŲ DALYVIAI:

Airidas, Valentas, Žilvinas, Goda, Viktorija, Martyna, Akvilė, Saulenė, Karolis, Gvidas, Linas, Gintarė, Deimantė, Andžela, Beta, Ugnė, Odeta, Vaidas, Vytautas, Visalgas, Arnas, Evita, Domantas, Rokas ir Matas.
Bendruomenės atstovai, be kurių palaikymo būtų buvę sunkiau: UDC vadovė Laima Samuilovienė, Panemunėlio pagrindinės mokyklos direktorius Gintautas Rekerta ir kiti darbuotojai.