Keliaujančios architektūros dirbtuvės
07 10 - 07 14

Kuliai

Kuliai

Karolina Žernytė – režisierė, aktorė, komandos kuratorė
Sigita Kundrotaitė-Savickė - architektė
Jonas Tertelis – kino ir teatro režisierius
Neringa Kitrytė – gamtos mokslų doktorantė
Šarūnas Leika – energetikas
Silvija Butkutė – kultūros vadybininkė
Ieva Baubinaitė – LR Prezidentės patarėja
Toma Konopackaitė – visuomenės veikėja, šokėja
Gyventojai
800
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
36
Atstumas nuo Vilniaus
299
Projektas

Žaidimų zona Varlių parke

“Man patinka komandinis darbas, ir kad viskas vyksta laisvai, o ne monarchijos principu.”

Miestelyje, kurio pavadinimas kilęs nuo žemaitiško žodžio kūlis, reiškiančio akmenį, “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” savanoriai sutiko beveik 40 energingų ir kūrybingų mažųjų žemaičių. 5 dienas kartu su jais KAD’o architektai, menininkai ir kiti projekte savanoriaujantys kūrybininkai statė spalvingą žaidimų zoną. Joje – ir unikaliais, kitas galaktikas primenančiais raštais išmarginta pakyla su hamaku, ir virš jos besisupanti gamtinių medžiagų instaliacija, ir tabalai – muzikos instrumentas iš kabančių medžio lentelių.

“Kai grįžtu namo, jaučiuosi toks labai pavargęs. Ir visokios mintys galvoje: spėsim, nespėsim, pavyks, nepavyks...”

Ką ir kur statys, vaikai su savanorių pagalba nusprendė tik antrosios dirbtuvių dienos vakare. Galiausiai buvo nuspręsta statyti poilsio zoną šalia Kulių kultūros centro – vietoje, vaikų pramintoje Varlių parku. Nepaisant kasdien iš dangaus pilančio lietaus, į darbus kibo visi dirbtuvių dalyviai. “Kai grįžtu namo, jaučiuosi toks labai pavargęs. Ir visokios mintys galvoje: spėsim, nespėsim, pavyks, nepavyks…” – atsakingai apie objekto statymą pasakojo vienas iš mažųjų architektų.

Į dirbtuves įsitraukė ir Kulių paaugliai, čia radę galimybę realizuoti savo idėjas ir lygiavertiškai bendrauti su projekto savanoriais. Keturiolikmetis Ernestas minėjo, kad prieš dirbtuvių pradžią manė, jog nieko įdomaus čia nevyks, tačiau įsitraukęs pakeitė nuomonę: “Man patinka komandinis darbas, ir kad viskas vyksta laisvai, o ne monarchijos principu.”

Į bendrą veiklą buvo suburti ir suaugę miestelio gyventojai, kurie kasdien rūpinosi beveik pusšimčiu sočių pilvų. “Pietūs mums buvo tikra šventė! Drauge su vaikais jau valgėme šiupinį, proginį sūrį ir kiunkę, t.y. tradicinius žemaitiškus ir itin gardžius patiekalus!”- pagyrų Kulių miestelio šeimininkėms negailėjo savanorė Toma.

Priešpaskutinę dirtuvių dieną visus pradžiugino dainininko Donato Montvydo, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus, apsilankymas Kuliuose. Su dainomis ir geromis emocijomis kartu praleidę vakarą, šeštadienį dirtuvių dalyviai pastatytą objektą pristatė visai miestelio bendruomenei. Sužavėti to, ką sukūrė vietos vaikai, miestelio suaugusieji žadėjo lankyti ir naudoti naująją erdvę.

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: