Keliaujančios architektūros dirbtuvės

Keliaujančios architektūros dirbtuvės – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiose Lietuvos miesteliuose. Norime parodyti, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. 2018 m. vasaros atostogų metu architektų ir menininkų komandos aplankė 7 miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir kiekviename surengė 5 dienų kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

Dirbtuvių metu kurėme materialius išliekamąją vertę turinčius projektus viešosiose erdvėse, kurie burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuvių dalyviai tyrinėjo savo aplinką bei kūrė naujas, tvarkė esamas erdves ir mažosios architektūros objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Aplinka, kurią siekiame kurti – tai kokybiška, estetiška viešoji erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis šia erdve po dirbtuvių, aktyvinimas.

Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, provincijoje tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

Dėl dirbtuvių tarpdiscipliniškumo, Keliaujančių architektūros dibtuvių komanda yra sudaryta iš įvairių kūrybinių specialybių žmonių: architektų, vizualiųjų menų atstovų, jaunimo darbuotojų, tyrėjų – sociologų.

Organizatorių komanda

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Agnė Motiejauskaitė 

Agnė Motiejauskaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorius Aurimas Zdanavičius 

Aurimas Zdanavičius

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Evelina Vasiliauskaitė 

Evelina Vasiliauskaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Margarita Kaučikaitė 

Margarita Kaučikaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Viltautė Žvirzdinaitė 

Viltautė Žvirzdinaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Karolina Želvė 

Karolina Želvė

Dirbtuvių kuratoriai

Aurimas Ražanauskas Inesa Bičkovaitė Gintarė Ivanovaitė Karolina Želvė Karolina Žernytė Šarūnė Smalakytė Vaidas Gecevičius

Dirbtuvių savanoriai

Agnė Tamkevičiūtė Artūras Čertovas Augustinas Viselga Aurimas Viburys Aurimas Zdanavičius Birutė Bikelytė Daiva Gerdzevičienė Domas Tvarijonas Elė Kalvelė Eglė Narbutaitė Elvis Lepardinas Gabija Turek Gabrielė Mikalauskaitė Giedrius Akelis Gintarė Vaicekauskaitė Goda Verikaitė Ieva Baubinaitė Ieva Ginkevičiūtė Ignas Kazlauskas Indrė Mačiulytė Inesa Ulichina Jonas Tertelis Justina Kaminskaitė Justina Smieliauskaitė Karolina Štreimikytė Kostas Biliūnas Kristina Sviderskaitė Natalija Kozlova Nerijus Babrauskas Neringa Kitrytė Neringa Kuraitė Mantas Indriliūnas Marija Dautartaitė Martynas Pikiotas Milda Barčauskaitė Milda Sutkaitytė Romas Dusevičius Rūta Lukošiūnaitė Paulius Petkevičius Povilas Jankūnas Sandra Stumbraitė Sigita Kundrotaitė-Savickė Silvija Butkutė Simona Kliūčiūtė Šarūnas Leika Toma Konopackaitė Ugnė Čepulytė Valdas Reikertas Viltautė Žaltauskienė Viltautė Žvirzdinaitė Viktorija Andreikėnaitė Viktorija Kiriejėvaitė

Projekto organizatoriai – VšĮ „Architektūros fondas“

Projekto partneris – Lietuvos kultūros taryba

 

Kontaktai

www.keliaujanciosdirbtuves.lt

labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

www.facebook.com/KeliaujanciosArchitekturosDirbtuves/

+370 654 14135

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: