Keliaujančios architektūros dirbtuvės
07 26 - 07 30

Upyna

Upyna

Tautvydas Tveraga – inžinierius
Eglė Židonytė – architektė
Augustė Gasperaitytė – architektūros studentė
Paulius Petkevičius – atitikties specialistas
Kristina Sviderskaitė – drabužių dizainerė
Danuta Vansovič – interjero dizainerė
Lina Bartkutė Friedt – menininkė, tekstilės ir drabužių dizainerė
Olga Stremauskaitė – jaunimo darbuotoja
Gyventojai
500
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
19
Atstumas nuo Vilniaus
223 km
Projektas

Takelis-kambarėlis

Idiliškoje Upynoje KAD’o savanorių komanda kartu su vaikais išvaikščiojo visus užkaborius ir įsigeidė mesti iššūkį patys sau – „prikelti” pamirštą miestelio erdvę. Seniai nevaikščiotoje, dilgėlėmis ir krūmynais apžėlusioje, tačiau vyresnių miestelio gyventojų atmintyje išlikusioje dauboje gimė naujas projektas – „Takelis-kambarėlis”. 

Prasidėjęs nuo vaikų fantastinių svajonių eskizų, perėjęs „gamtiškų” maketų etapą ir galiausiai organiškai susidėliojęs Takelis kaip sraigė įsisuko į miškelio erdvę šalia Upynalės upelio. Šis projektas kartu tapo konceptualiu draugystės simboliu – rato forma atkartojo vaikų ir savanorių susikabinusias rankas, vakare vykusius pasidalinimus. 

„Ketvirtų KAD’o dirbtuvių trukmė išsiplėtė į penkias dienas. Pradėjus nuo trijų dienų, matome rezultato ir proceso skirtumus. Žinoma, pailginus dirbtuves, galima būtų padaryti dar didesnę įtaką ir vaikams, ir bendruomenei.” – kalba organizatoriai.
„Kai pradėjome dirbti, pradėjo eiti ir tėvai, kurie tai atneša įrankius, tai medžiagų skolina, tai klausia, kaip sekasi, kada ateiti padėti. Dar šiandien ryte visą priekabą žvyro atvežė. Beveik nepirkom medžio medžiagų, beveik viską gavom iš vaikų tėvelių.” – kalba savanoriai.
„Patinka, kad čia visi sutaria, smagu, kad čia kažką statysim. Aš pirmą kartą statysiu, tai kažkaip įdomiai čia skaičiavom, matavom, man patinka.” – kalba vaikai.

Takelio statybos tapo ir bendruomenės susitelkimo priežastimi – Upynos gyventojai dosniai atidavė nebereikalingą medieną, kurios visiškai pakako išpildyti priojektą. Paskutiniąją dieną, įkvėpta nesibaigiančių vaikų svajonių, KAD’o kūrėjų komanda nusprendė perduoti Takelio-kambarėlio projekto tęsinį – vaikams buvo iškilmingai įteiktas tinklas dešimtviečiui hamakui. 

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: