Keliaujančios architektūros dirbtuvės
07 12 - 07 16

Rečionys

Rečionys

Božena Miežonis – kultūros projektų koordinatorė
Donatas Linkus – architektas
Aušra Černauskienė – architektė
Akvilė Brazauskaitė – architektė
Virginija Prasmickaitė – socialinių projektų koordinatorė
Aistė Matulionytė – sociologė
Gyventojai
309
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
21
Atstumas nuo Vilniaus
80,2 km
Projektas

Multifunkcinis namelis medyje ir lauko baldų komplektas

„Man viskas patinka. Ir patinka, kad viską darom, kad draugiški esam.” – kalba vaikai.

Šiemet trys iš septynių KAD’o aplankytų miestelių buvo išsidėstę Ukmergės rajone. Rečionys – visai netoli Ukmergės esantis mažas miestelis. Iš pirmo žvilgsnio jis niekuo nesiskiria nuo daugelio miestelių: sodybiniai pastatai, uždaryta ir likimo valiai palikta pradinė mokykla, kelios veikiančios įmonės, parduotuvės… Bet…

Ten gyvena ypatingi žmonės, trykštantys nuoširdumu, kūrybiškumu ir svetingumu. Miestelio bendruomenė savo jėgomis ir turima technika pernai sutvarkė ežero pakrantę, kelis kartus per metus organizuoja talkas aplinkos tvarkymui. Bendruomenės vieningumu ir entuziazmu abejoti nereikia.

„Mums norėtųsi, kad KAD’o žinutę perimtų kuo daugiau žmonių, pačių miestelių bendruomenės. Tikslas – kad vaikų balsas būtų girdimas, kad vaikai kaip auditorija būtų įtraukti į bendruomenę, kaip lygiavertė bendruomenės dalis.” – kalba organizatoriai.

O ką dirbtuvių metu sukūrė vaikai? Miestelio parko medyje įsikūrė dviaukštis namelis. Šalia esančioje pievoje – lauko baldų komplektas. Kūrėjų komandos širdyse liko vaikų smalsumas ir noras sukurti realų objektą sau ir savo miesteliui. O pasirodo, apie namelį medyje svajojo dauguma šios vasaros KAD’o kelionėje sutiktų vaikų!

„Pamiršti darbus, problemas, rūpesčius ir būti čia ir dabar. Norisi save atiduoti ir kartu kažką mokytis iš kitų.“ – kalba savanoriai.
Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: