Keliaujančios architektūros dirbtuvės
08 02 - 08 06

Milašaičiai

Milašaičiai

Karolina Želvė – kultūrologė
Renata Mockutė – architektė, interjero dizainerė
Indrė Kabišiūtė – architektė
Povilas Šliuželis – architektas
Akvilė Kauneckė – menininkė, juvelyrė
Paulius Macijauskas – muziejininkas
Madara Žgutė – jaunimo darbuotoja
Rasa Sičiūnienė – vaikų ir jaunimo klubo darbuotoja
Aistė Matulionytė – sociologė
Gyventojai
350
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
38
Atstumas nuo Vilniaus
281
Projektas

Multifunkcinė žaidimų aikštelė

 

Milašaičiai – tai nedidelis kaimelis Plungės pašonėje, čia jau yra vykusios vienos architektų dirbtuvės. Tik atvykus, KAD’o autobusiuką pasitiko didžiuliai lentpjūvės pastatai ir aplink juos sukrautų rąstų rietuvės. Mokyklos, darželio, kultūros centro, bažnyčios ar kitos „centrinės\“ viešosios vietos čia nėra – tik mažas parkelis prie lentpjūvės ir stadionas prie seniai uždarytos mokyklos pastato. 

„Mažieji nustebino, jie labai kūrybingi ir neužsibrėžę ties kažkuo. Davėm užduotį daryti maketus, tai didesniųjų komandos darė labai konkrečius, aiškius dalykus, o mažiukai užsimanė daryti patys vieni – iš šakelių, iš lipnios juostos. Jie, pavyzdžiui, norėjo, kad būtų nagų salonas, apžvalgos aikštelė žiūrėti į arklį.” – kalba savanoriai.
„KAD’as kviekvienais metais tampa labiau socialesnis, daug įtakos dirbtuvėms turi suburtos kūrėjų komandos. Mūsų projekto sėkmė – mūsų savanoriai.” – kalba organizatoriai.

Žmonių nedaug, tad iš pirmo žvilgsnio Milašaičiai gali pasirodyti tuštoki. Tačiau miestelyje pasirodžius KAD’o komandai, iš kažkur pasipylė daugybė vaikų (dirbtuvėse jų dalyvavo apie 40!), o suaugę vietos gyventojai papirko savo nuoširdžiu rūpesčiu, vaišingumu ir noru padėti bei prisidėti prie kylančio statinio. Per penkias dienas susipažinus su vietos bendruomene, savanoriai pamatė, kokie spalvingi, įdomūs ir charizmatiški žmonės čia gyvena. 

„Dalyvavau ir pernai. Šiemet patinka dar labiau, nes daugiau įspūdžių, daugiau veiksmo ir daugiau laiko.” – kalba vaikai.

O kaimo vaikų idėjoms nebuvo ribų: sutvarkyta parko erdvė, pastatyta multifunkcinė vaikų žaidimo aikštelė. Tai – platforma medyje, medinė „siena” ir tinklas užsiropšti aukštyn, ilgas žaidimų stalas su kėdėmis-kulbėmis. Per penkias dienas komanda taip pat perstatė, perdažė ir dekoravo apie dešimt medinių suolų bei atnaujino kaimo sukaktį žymintį metalinį ženklą „400“

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: