Keliaujančios architektūros dirbtuvės
08 09 - 08 13

Lieplaukė

Lieplaukė

Julius Balčikonis – menininkas
Eglė Letukaitė – architektė
Rūta Marija Slavinskaitė – architektė
Artūras Čertovas – būsimas architektas
Martynas Germanavičius – būsimas architektas
Gintarė Vaicekauskaitė – menininkė
Emilija Garbaliauskaitė – psichologė
Aistė Matulionytė – sociologė
Gyventojai
300
Dirbtuvėse dalyvavę vaikai
23
Atstumas nuo Vilniaus
296 km
Projektas

Kelionė vandeniu / kelionė džiunglėmis

Tarp Telšių ir Plungės įsikūręs Lieplaukės miestelis. Didelė dalis gyventojų dirba, vaikai lanko darželius, mokyklas, būrelius. Kūrėjų komandai susidarė įspūdis, kad nemaža dalis vaikų gyvena darniose šeimose ir nori aktyviai gyventi: žaisti ir sportuoti stadione, važinėtis dviračiais ir susitikti už kiemo ribų, tačiau suformuotų viešųjų erdvių trūksta.

„Mums įdomu lankyti mažus miestelius, mažas bendruomenes ir taip pažinti Lietuvą. Norime vykti ten, kur padarytume didžiausią postūmį.” – kalba organizatoriai.

Nors beveik kiekvienas vaikas savo kieme turi sūpynes, prūdą, čiuožyklą ar batutą, bendrai visiems susirinkti vietos nebuvo.  Atrodo, kad dauguma  gyventojų turi sutvarkytus kiemus, už kurių ribų nelabai išeina. Tačiau vaikai savanoriams pasirodė labai smagūs, geri ir drausmingi – su tokiais dirbti malonumas.

Nepaisant jų amžiaus visi išsijuosę dirbo ir stengėsi padėti. Eskizai ir diskusijos su vaikais inspiravo žymiai konceptualesnį objektą, atspindintį „Kelionė virš vandens“ ir „Kelionė virš medžių“ idėjas. 

„Išmokom daug vieni iš kitų. Procesas yra visos komandos rankose, visi gali pasireikšti. Labai norisi, kad vaikai kurtų ir sugalvotų savo miestelio projekto idėją bei jiems padėti ją įgyvendinti.” – kalba savanoriai.

Pievoje prie multifunkcinio bendruomenės pastato ir mokyklos gimė projektas „Kelionė džiunglėmis“, galintis virsti ir žaismingu kliūčių ruožu, ir, susėdus ant rąstų, lauko klase. Atsiradusi nauja žaidimų aikštelė ne tik padėjo vaikams susiburti kartu, bet ir pažinti bendraamžius, kuriuos anksčiau matydavo tik per tvorą.

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: