Keliaujančios architektūros dirbtuvės

Keliaujančios architektūros dirbtuvės – vasaros atostogų metu vykstantis projektas, kuriuo yra siekiama skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, aktyvinti bendruomeninę veiklą ir pilietiškumą mažiausiose Lietuvos miesteliuose. Norime parodyti, kad aplinkos puoselėjimas gali būti įdomus, žaismingas ir įtraukiantis užsiėmimas, įgyvendinamas realiomis, daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. 2017 m. vasaros atostogų metu architektų ir menininkų komandos aplankė 7 miestelius skirtinguose Lietuvos regionuose ir kiekviename surengė 5 dienų kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui.

Dirbtuvių metu kurėme materialius išliekamąją vertę turinčius projektus viešosiose erdvėse, kurie burtų miestelio bendruomenę ir skatintų projekto tęstinumą. Dirbtuvių dalyviai tyrinėjo savo aplinką bei kūrė naujas, tvarkė esamas erdves ir mažosios architektūros objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Aplinka, kurią siekiame kurti – tai kokybiška, estetiška viešoji erdvė. Tačiau iš patirties žinodami, kad komandos vizitas miestelyje neapsiriboja vien tik viešosios erdvės kūrimu, suprantame, kad vienas projekto tikslų – ir miestelio bendruomenės, kuri kurs ir naudosis šia erdve po dirbtuvių, aktyvinimas.

Vaikai – naujoms idėjoms imliausia bendruomenės dalis, todėl dirbame su jais. Be to, provincijoje tai ir silpniausia, labiausiai pažeidžiama, jautriausia jos dalis, kuri dažniausiai neturi savo balso aplinkos kūrime ar miestelio gyvenime.

Dėl dirbtuvių tarpdiscipliniškumo, Keliaujančių architektūros dibtuvių komanda yra sudaryta iš įvairių kūrybinių specialybių žmonių: architektų, vizualiųjų menų atstovų, jaunimo darbuotojų, tyrėjų – sociologų.

Organizatorių komanda

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Agnė Motiejauskaitė

Agnė Motiejauskaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorius Aurimas Zdanavičius

Aurimas Zdanavičius

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Evelina Vasiliauskaitė

Evelina Vasiliauskaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Margarita Kaučikaitė

Margarita Kaučikaitė

Keliaujančių architektūros dirbtuvių organizatorė Viltatutė Žvirzdinaitė

Viltautė Žvirzdinaitė

Savanorių komanda

Agnė Jankauskaitė Airida Andrulevičiūtė Aistė Jucytė – Urvakė Aistė Matulionytė Aistė Rakauskaitė Akvilė Kauneckė Akvilė Brazauskaitė Artūras Čertovas Aušra Černiauskienė Augustė Gasperaitytė Benas Arvydas Grigas Birutė Bikelytė Božena Miežonis Dalia Čiupailaitė Danuta Vansovič Donatas Linkus Gintarė Vaicekauskaitė Eglė Letukaitė Eglė Židonytė Elena Damaševičiūtė Emilija Natkevičiūtė Evelina Šimkutė Ieva Puodžiukynaitė Inesa Kristina Bičkovaitė Jonas Urvakis Julius Balčikonis Kamilė Žičkytė Karolina Galvydytė Karolina Želvė Kristina Sviderskaitė Lina Bartkutė Liucija Dervinytė Madara Žgute Martyna Kildaite Mantas Timaitis Martynas Germanavičius Milda Gardauskaitė Raminta Blinstrubytė Rasa Saltonaitė Rasa Siciūnienė Renata Mockutė Rosara Marija Poškutė Rūta Jakštaitė Rūta Marija Slavinskaitė Rūta Piečytė Paulius Petkevičius Povilas Šliuželis Oksana Liukovič Olga Stremauskaitė Simonas Pundzius Tautvydas Tveraga Vaidotas Rutkauskas Viktorija Baliukonytė Virginija Prasmickaite Vladas Ulinskas.

Kontaktai

Projektą rengia VšĮ „Architektūros fondas“

www.keliaujanciosdirbtuves.lt

labas@keliaujanciosdirbtuves.lt

www.facebook.com/KeliaujanciosArchitekturosDirbtuves/

+370 654 14135

Organizatorius:
Strateginis partneris:
Partneris:
Informacinis partneris:
Rėmėjas:
Draugai: