KROKIALAUKIS

2013 08 18 - 08 21

REZULTATAS:

Sutvarkytas vaikų pamėgtas miškelis, jame atsirado poilsiui skirti objektai. Mažųjų zonoje: karstynės iš virvių ir lyno, krėslai iš audiniu apvyniotų padangų, juodai nudažyta ir veidrodžių ornamentu papuošta nenaudojamo statinio siena. Jaunimo zonoje prie silikatinių plytų garažo, kurio siena nudažyta juodai ir išpiešta K (K-rokialaukis) raidė, pastatyta medinė terasa, sukonstruoti krėslai iš medinių palečių, įrengtas suoliukas, pakabintas dekoratyvinis elementas – „disco rutulys“, pastatyta gėlių. Hamakų zonoje pakabinti keli iš virvių ir tinklo surišti hamakai. Tarp medžių nutiestas lynas čiuožimui.

Miestelis yra nedidelis, bet jis jungiasi su Čiurlionimis ir Maštalieriais per vieną pagrindinę gatvę.

Krokialaukio miestelyje yra Peršėkės upelis ir Krokialaukio tvenkinys. Miestelyje yra Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinė mokykla,  (joje yra etnografinis muziejus), paštas, ambulatorija, kultūros namai, biblioteka. Miestelyje vyrauja dviejų aukštų linijinio užstatymo pastatai, netoli mokyklos yra ir 4 aukštų pastatų.

Miestelio veidas (akcentas) – dirbtinis krioklys bei plačiai naudojamas Krokialaukio tvenkinys.

Pasirinktas šalia bendruomenės centro esantis miškelis. Jame  jau buvo mažieji miestelio vaikai įsirengę karstynes, o kiti net nežinojo, kad tokia vieta yra. Diskusijų metu pasiūlytą, o poto balsavimo būdu vienareikšmiškai išrinkta vieta buvo geriausias pasirinkimas.

KROKIALAUKIS

SAVANORIŲ KOMANDA:

Aurelija Slapikaitė-Jurkonė (kuratorė)
Viktorija Gailiūtė
Rasa Cėplaitė
Rūta Makutėnaitė
Martynas Marozas
Linas Kazlauskas

VIETOS KOORDINATORĖ:

Lina Kurkutytė (Krokialaukio universalaus daugiafunkcio centro direktorė)

DIRBTUVĖLIŲ DALYVIAI:

Saulina, Greta, Elonas, Evaldas, Deimantė, Lukas, Gedvydas, Tomas, Marvinas, Loreta, Eglė, Vida, Goda, Ernestas, Laurynas, Povilas, Samanta, Karolina, Mingailė, Mindaugas Naurutis, Povilas, Deivydas, Klaidas, Rimvydas, Pijus, Mindaugas, Vilius, Rimas