Metodas

Keliaujančios architektūros dirbtuvės vyksta 5 dienas, kurių metu miestelio viešojoje erdvėje su vietos vaikais ir jaunimu yra sukuriamas daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujantis objektas.
Dirbtuvių metu šalia statybos darbų organizuojami ir kultūriniai renginiai, kurių metu kviečiame visą miestelio bendruomenę prisijungti ir susipažinti bei kažką kartu įdomaus ir smagaus nuveikti.

PIRMA DIENA – IDĖJŲ GENERAVIMAS
Visų pirma, vyksta susipažinimas – žaidžiami žaidimai. Dirbtuvių komanda trumpai pristato dirbtuvių eigą, kartu susikuria dirbtuvių taisykles, susipažįsta “kas yra viešoji erdvė” ir keliauja į ekskursiją po miestelį. Jaunieji miestelio bendruomenės nariai veda ekskursiją dirbtuvių savanorių komandai, pasakoja kaip ir kada tos erdvės yra naudojamos.
Ekskursijos metu preliminariai įvardinamos potencialios miestelio erdvės, kur iškils “Keliaujančių architektūros dirbtuvių” objektas.

ANTRA DIENA – IDĖJŲ GENERAVIMAS IR DETALIZAVIMAS, DARBO PLANAVIMAS
Antroji diena yra skirta konkrečios erdvės išrinkimui bei “įdėjų” lietui. Šiuo etapu vyksta diskusijos, piešimas, maketavimas ir kūryba įvairiausiomis priemonėmis, o dienos pabaigoje išrenkama geriausia idėja ar idėjos, kurios virs visų dirbtuvių projektu – paruošiamas projekto eskizas.

TREČIA DIENA – DARBAS
Šią dieną prasideda darbas išsirinktoje viešojoje erdvėje. Dalis komandos ieško reikiamų medžiagų, kiti – ruošia erdvę darbui, vykdo turimų priemonių inventorizaciją. Dienos antrojoje pusėje prasideda darbai – ruošiamos medžiagos, skirstomąsi darbais.

KETVIRTA DIENA – DARBAS
Ketvirtąją dieną prasideda statybos, vyksta darbai.

PENKTA DIENA – DARBO UŽBAIGIMAS IR PRISTATYMAS
Paskutinioji dirbtuvių diena. Pabaigiamos statybos, vyksta atidarymo šventė – sukurto objekto pristatymas miestelio bendruomenei.

Projektą pristato
Architektūros fondo veiklą finansuoja
Partneris
Informacinis partneris
Draugai
Esame apdovanoti